![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15628388
*
nr 1562 8388
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2023
kl 20:00:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 23:04:05
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Läs mer om Karl Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl bergman olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Läs mer om Karl Bergman
nr 1562 8388
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 23:04:05 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Karl Bergman
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl bergman olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17